האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש
מומלצים!

מערכת החינוך מונעת יצירתיות - הרצאה של סר קן רובניסון

תרגומים לשפות נוספות: العربية   русский

 

סר קן רובינסון - בתי הספר מונעים יצירתיות

ההאקדמיה להורים שמחה להביא לכם את סר קן רובינסון בהרצאה משעשעת ומרגשת בה הוא מציג טיעונים ליצירת מערכת חינוך מטפחת (ולא מערערת) יצירתיות.

  

סר קן רובינסון, מומחה ליצירתיות, קורא תיגר על הדרך שבה אנחנו מחנכים את ילדינו. הוא דוגל בשינוי מהותי במערכת החינוך שלנו, כדי לטפח יצירתיות ולהכיר בסוגים שונים של אינטליגנציה.

 

לחץ על התמונה משמאל כדי להתחיל את הסרט ◄◄

 

(ראה תיקוני תרגום בדף זה ביחס לכתוביות בהדגשה.)

 

תוכן ההרצאה

בוקר טוב. מה שלומכם? היה נהדר, נכון?

 

היה כיף אמיתי. למעשה, אני מסתלק מכאן. [צחוק]

 

היו שלושה נושאים, לכל אורך הכינוס, שנוגעים למה שאני רוצה לשוחח עליו. אחד הוא העדות המופלאה ליצירתיות האנושית בכל המצגות שראינו ואצל כל האנשים כאן. עצם המגוון והמבחר שלהן. השני הוא שזה שם אותנו במצב בו איננו יודעים מה עומד להתרחש, מבחינת העתיד. שום מושג מה יהיו פני הדברים.


יש לי עניין בחינוך - בעצם, גיליתי שלכל אחד יש עניין בחינוך. נכון? בעיני זה מאד מעניין. אם אתה במסיבה ואתה אומר שאתה עובד בחינוך...למעשה, האמת היא - שאינך משתתף במסיבות רבות, אם אתה עובד בחינוך. [צחוק] לא מזמינים אותך. וגם לא תוזמן שוב. זה מוזר בעיני. ...אך נניח שכן, ואתה אומר למישהו... שואלים אותך, "במה אתה עוסק?" ואתה אומר שאתה עוסק בחינוך, אתה רואה שהדם אוזל מפניהם, כאילו, "אלוהים, מדוע אני? ועוד בערב החופשי שלי השבוע." [צחוק] אך אם אתה מביע עניין בחינוך שלהם, הם מצמידים אותך לקיר. כי זה דבר מהותי ועמוק אצל אנשים, נכון? כמו דת, כסף ודברים נוספים.

 

להמשך... - לחץ כאן ◄

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מערכת החינוך מונעת יצירתיות שתף עם החברים בטוויטר את 'מערכת החינוך מונעת יצירתיות