האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש
מומלצים!

ללמוד מהיחפנים

להפעלת הסרט - לחץ על התמונה


בנקר רוי, הקים את 'מכללת היחפנים' ב-1986, ומספר כיצד בעזרת כלים חינוכיים מעשיים, הם הצליחו לשנות את חייהם של מאות אלפי אנשים בהודו ובאפריקה. בתי הספר שהקים מלמדים קרוא וכתוב את האוכלוסיות העניות ביותר, אבל מעבר לכך הם מלמדים חינוך, אזרחות, רפואה, ואף כיצד לייצר חשמל באופן סולארי, לאגור מים, ועוד מיומנויות הישרדותיות ששינו מהותית את חייהם של מאות אלפים בהודו ואף באפריקה.

 

בהרצאה מרגשת זו בנקר רוי מספר לנו על גישות חינוכיות פשוטות ועוצמתיות - למידה על ידי עשייה. למידה על ידי הקשבה. למידה מותאמת לחיי התלמידים ולצרכים שלהם ושל הקהילה שלהם ועוד.

 

תוכן ההרצאה

אני רוצה לקחת אתכם לעולם אחר. ואני רוצה לחלוק אתכם סיפור אהבה בן 45 שנה עם העניים, המתקיימים על פחות מדולר ליום. זכיתי בחינוך מאוד אליטיסטי, סנובי ומאוד יקר בהודו, וזה כמעט והרס אותי. הייתי מוכן ומזומן להפוך לדיפלומט, מורה או רופא, התכניות היו פרושות בפני. באותה תקופה, למרות שהיום קשה להאמין, הייתי אלוף הודו בסקוואש במשך שלוש שנים. (צחוק) העולם כולו היה פתוח בפני. כל שרציתי היה פרוש לרגלי. לא יכלתי לעשות שום טעות. ואז, מתוך סקרנות, חשבתי שיכול להיות מעניין לחיות ולעבוד בכפר רק כדי לראות איך זה.

 

להמשך... - לחץ כאן ◄

 

מה אתה חושב על הגישה החינוכית הזו?

רשום תגובה כעת:

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ללמוד מהיחפנים שתף עם החברים בטוויטר את 'ללמוד מהיחפנים