האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש

סיפור קטן על הדרך השגויה להציב גבולות לילד

סיפור קטן שמבוסס על מקרה אמיתי שידידה (סנדי) צפתה בו בעת שעמדה בתור לסופרמרקט.

 

בערב החג גלית עמדה בתור במכולת ביחד עם בנה הקטן, ירון. גלית התחילה להעביר את הקניות שלה מהעגלה למסוע של הקופאית, ואחרי שנייה ירון הושיט את היד לחבילת מסטיקים וחפיסת שוקולד שהיו מונחים שם בצורה קלה להגעה.

 

גלית מייד שמעה קול מוכר שאומר: "אימא אני יכול לקחת את זה?"

 

כולנו יודעים שהממתקים האלה, ממש ליד התור לקופה, זוהי תכנית שטנית שפותחה ספציפית כדי לפתות ילדים קטנים, ולעצבן את ההורים שלהם, ולגרום להם לבצע קנייה שאחרת הם לא היו חושבים לעשות... אך במקרה הזה, גלית עמדה איתן.
 
"ירוני, יש לנו שניצל, צ'יפס וסלט שמחכים לנו בארוחת הערב עם סבא וסבתא, ולקינוח גם גלידה טעימה. אז אין ממתקים היום."

 

עד אותה שנייה ירון הקטן היה בסדר גמור. ירון שאל שאלה – אימא ענתה בצורה חד-משמעית ונעימה ושלום על ישראל...

 

אבל אז ירון שאל שנית, אימא ענתה, אבל, וכאן האבל הגדול - אז גלית הוסיפה מלה אחת קטנה וקטלנית. בסיום תשובתה, היא אמרה, "בסדר?"

 

עברו כמה שניות של דממה כשירון שקל את האפשרויות שלו. ממש היה אפשר "לראות" את הגלגלים מסתובבים בראשו של ירון. גלית שאלה אותו מה דעתו. במילים אחרות היא ביקשה מירון אישור שזה בסדר שהוא יפסיד ממתקים שהוא כל כך אוהב ושממש "קוראים" לו מהמדף "קח אותנו ירון!".

 

למה היא בדיוק ציפתה? "בטח שבסדר אימא. אני ממש לא רוצה ולא צריך ממתקים. איזה שטות זאת הייתה לבקש אותם מלכתחילה." כאילו, דא?

 

במקום זה ירון התחיל לחטוף קריזה וצרח: "לא בסדר! אני רוצה את הממתקים!!" גלית עוד שמרה על קור-רוח, כי היא חשבה שירון סתם מנדנד לה, אז היא אמרה לו שוב, "אין ממתקים, בסדר?" ומכאן הדברים רק הידרדרו. ירון צרח "רוצה ממתקים!", אימא בתמורה השפילה אותו בירידות עליו ובאיומים ליד כל האנשים בתור, ואפילו שוחד מהקופאית הנבוכה לא עבד.

 

למה? כי עכשיו ירון הבין שלא רק שהוא לא יקבל שום ממתקים, אלא הוא גם גילה שלאימא ממש לא אכפת מה הוא חושב! הרי היא כל הזמן שואלת את דעתו ("בסדר?"), הוא עונה לה את דעתו - והיא ממשיכה להתעלם ממנו!! (קוראי המחשבות בסביבה יכלו לשמעו את ירון אומר לעצמו – "חכי, חכי שאני אהיה בגיל הטיפשעשרה! אני אראה לך מה זה להתעלם מדעתי!")

 

מה הייתה הטעות של גלית?

להמשך... - לחץ כאן ◄

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'איך להציב גבולות לילדים? שתף עם החברים בטוויטר את 'איך להציב גבולות לילדים?