האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש

מהי האקדמיה להורים

"האקדמיה להורים" הינה בית-ספר לדו-קיום בין הורים וילדים.

 

למעשה, פעילות זו נוסדה בכדי לשפר את חייהם של משפחות, ולסייע להם לפתור בעיות וקונפליקטים בצורה טובה ויעילה, כחלק ממדיניות התמיכה של העמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת בשיפור מצבו ומעמדו של הדור הבא.


לאחר שנים רבות של העברת אלפי הרצאות ע"י העמותה לקהלים שונים בכל רחבי הארץ (הורים, ילדים, קשישים, מורים ועוד), הסתבר שהורים רבים מתמודדים עם אותם קשיים ומשפחות שלמות סובלות ולעיתים אף חיות חיים אומללים - וכל זאת רק בגלל שחסרים להם הכלים הנכונים כדי לטפל בבעיות קצת אחרת...


הבנו שיש במשפחות רבות מספור צורך אמיתי לעזרה אפקטיבית, והחלטנו להעניק להורים מסלול הכשרה שיאפשר להם לגדל ילדים באופן שמח ומאושר יותר.

 

ההכשרה המלאה של "האקדמיה להורים" בנויה מרצף של 50 שיעורים, כאשר כל שיעור מורכב מחלק תיאורטי, מתרגול מעשי וממשחקי סימולציה של סיטואציות אמיתיות מהחיים.

 

השיעורים מנחים את ההורים באופן הדרגתי לעבר יישום של עקרונות האקדמיה בחיי המשפחה.


נושאי השיעורים לקוחים מהחיים עצמם. לדוגמא ישנם שיעורים שמטרתם לסייע להורה להביא את הילד להיות עצמאי, להיות אחראי לעצמו, לניקיון גופו, לסביבה שלו (החל מסדר וניקיון בחדר של הילד, דרך עזרה בשמירה על בית נקי ומסודר, ועד לדאגה לאיכות הסביבה ולכדור הארץ). 


יש שיעורים שמטפלים בבעיות נפוצות כמו שקרים של ילדים, "שקרים לבנים", הסתרת מידע וכדומה - כאשר המטרה היא ליצור אמון הדדי בין בני הבית, ולעזור להורים לגדל ילד שבאמת ניתן לסמוך עליו ועל המילה שלו.


ישנם שיעורים הנוגעים בנושאים כמו חריצות, עזרה בבית, תזונה נכונה בקרב ילדים, קשרים חברתיים, צפייה ממושכת בטלוויזיה, נושא מרכזי בחייו של כל ילד - לימודים - ולמה הילד צריך בכלל ללמוד בבית הספר ואיך זה באמת יעזור לו בעתיד? ועוד הרבה מאד סוגיות הלקוחות מהיום-יום של כל מי שמגדל ילדים, או אפילו כל מי שהיה פעם ילד בעצמו :-)

 

הדבר המיוחד בשיעורי האקדמיה להורים הינו השילוב בין פתרונות הגיוניים ומעשיים - לבין דרך לימוד חווייתית ומהנה המאפשרת לכל משתתף לקחת את אותם הרעיונות, ולהפנים אותם כך שיהפכו במהירות ממילים לעשייה.


מערכי השיעור בנויים באופן הדרגתי, ובזכות התרגילים הבנויים עבור כל נושא ותחום הקשור לילדים, נוצרת ההטמעה של התיאוריה, כך שכל אחד יכול ליישם זאת באופן מיידי עם ילדיו ולחייו שלו.

  

בסוף שנת 2008 פתחנו את הקבוצה הראשונה והנסיונית (פיילוט) של משתתפי ה"האקדמיה להורים", ואותם ההורים שעברו את המסלול המלא של 50 השיעורים העידו שהשינוי לטובה, ורבים אף תיארו זאת "מהפך", שחל בביתם הוא בגדר ה"לא יאומן כי יסופר".


מאז ממשיכים להיפתח סניפים חדשים וקבוצות הורים בכל רחבי הארץ, וההישגים הנהדרים באים לידי ביטוי בבתים שפוחתת בהם כמות הצעקות, יש ירידה במספר המריבות בין ההורים עצמם, בין ההורים לילדים וגם בין אחים ואחיות.


על-פי הדיווחים של ההורים, נראה שדרכים נעימות יותר מיושמות והחיים הופכים להרבה פחות עצבניים ולהרבה יותר מאושרים.


נשמח לעזור גם לך ליהנות ממשפחה מאושרת ובריאה.
 

להשתתפות בהרצאה חינם - מלא את פרטיך כעת,

ולחץ 'אני מעוניין. הזמינו אותי חינם!'

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'מהי האקדמיה להורים שתף עם החברים בטוויטר את 'מהי האקדמיה להורים