האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש
מומלצים!

ראיון ברדיו - האקדמיה להורים - המשך 4

לחלקים קודמים: התחלת הראיון , המשך 1, המשך 2 , המשך 3

 

רוצה להשתתף באקדמיה להורים?

להשתתפות בהרצאה חינם - מלא את פרטיך כעת,
ולחץ 'אני מעוניין. הזמינו אותי חינם!'

 

מראיינת: ברור שזה יהיה סיבוב הקניון.

דני: בהתחלה. בהתחלה זה מתחיל ככה אבל להפתעתם של הורים רבים אחרי כמה סיבובים בקניון הילד כן משתוקק באופן טבעי יש לו דחף טבעי כן לקבל את ההורה של פעם את הסמכותיות ומקור לדוגמא ומי שיהיה לו כתובת בשבילו ואחרי כמה סיבובים בקניון כשמשתפים איתו פעולה הוא פתאום נפתח ויוזם דברים ומתייעץ וניהיה חבר. 
 
מראיינת: כן, דני זה בדיוק המילה אנחנו לא צריכים להיות החברים של הילדים שלנו. אנחנו צריכים לדעת להכיל אותם. הרבה הורים לא מצליחים להכיל את הילדים שלהם. וזאת מילת הקסמים להכיל.

דני: נכון, הרבה פעמים ילדים מנסים לשלוט בילדים במקום כמו שאת אומרת להכיל אותם. והפיתרון זה לא לשלוט בילד אלא לתת לו להיות הוא. הוא יודע. הילדים אנחנו לא נותנים להם מספיק קרדיט ואז הם מתמרדים אבל הילדים יודעים טוב מאוד מה טוב עבורם כבר מגיל מאוד צעיר ואנחנו פשוט פוסלים את זה. בזה שהם רק ילדים.

מראיינת: טוב דני הם גם נורא מתוחכמים. אני לא זוכרת תיחכום כזה אצלי. אני חושבת שרק כשסיימתי את שנות העשרים שלי התחלתי להרגיש את הזנבות של התיחכום שיש לילדים בגיל עשר ומטה. אני בזמנים שאני כועסת על ביתי בת האחד עשרה היא יכולה פתאום תוך כדי כעס להגיד לי שאת כועסת הקמטים בולטים לך וזה פחות מחמיא לך. או כל מיני דברים שהם מי בכלל חשב בתור ילד לדבר ככה אל ההורים. זאת אומרת הם נורא מתוחכמים. הם יודעים ככה איך הא! אבל אתה יודע ככה לסיום בתור לא אשת מקצוע מה שאני יכולה להמליץ זה פשוט לנסות ללכת הרבה עם הנשמה עם האהבה. המון לחבק, המון לנשק, המון לגעת בילדים להשאיר ככה בקופסא השחורה שלהם המון זכרונות של אינטימיות ואמא וחיבוקים. אני חושבת שזאת צעידה מאוד טובה לדרך מעבר להחלה.


אבל פה ושם לטעות זה גם טוב. כי מחוץ לדלת ביתנו יש המון טעויות והם צריכים גם לדעת להתמודד עם טעויות אז אתם מכל הלב נותנים המון אהבה ויחס אז קצת מחפה נראה לי. נכון?


דני: זה באמת ככה. אנחנו ב... שאומר אהוב ילדים ועזור להם. בעצם המפתח לכל האקדמיה להורים. שאם הילד זוכה לחום ואהבה של אמא ואבא. אין לזה תחליף. אני יכול להגיד לך שאנחנו בודקים את זה גם מהצד השני של המשוואה. אנחנו משוחחים עם הילדים המון ובודקים איתם את הדברים ואין ילד אחד שנתקלנו בו אחרי עשרות אלפים או יותר היה מוכן להחליף או שמוותר בקלות על האהבה של אמא ואבא והפינה החמה הזאת והחיבוק והליטוף. וכל אחד מהם משתוקק, לא משנה כמה הוא מחוספס ומקדים את הגיל שלו, הוא מחפש את זה ויוזם שזה מה שחסר לו ושהוא הכי היה רוצה.
 
מראיינת: דני, יש לכם לסיום אתר אינטרנט. כי אנחנו חייבים לסיים אנחנו כבר נוגסים  בראיון הבא שהיה אמור להתקיים אחרי שנסיים.
 
דני: בכייף כן. האתר שלנו בעיברית. האקדמיה להורים. כותבים בעיברית www.האקדמיהלהורים.org.il ומגיעים לאתר שלנו.ואפשר לבקש ל... את כל הפעילות בחינם ותרומה לקהילה. אנחנו כולנו מתנדבים וכל הפרוייקט נעשה באמת בתור אזרחים במדינה שנתקלו בצרות ובבעיות והחליטו לתרום ולעזור וכל אחד יכול לקבל במקום שקרוב למקום מגוריו את השרות הזה וללא תשלום.

מראיינת: תודה רבה דני וידיסלבסקי מנכ"ל העמותה לשגשוג וביטחון במזרח התיכון. שיהיה לך יום משפחה שמח ומאושר. ולא לכעוס זה הקמטים ככה לא יהיו ככה

דני: זה יפה לך גם עם הקמטים אני רואה מפה

מראיינת: תודה רבה לך

דני: תודה לך ויום משפחה שמח

מראיינת: תודה
   

מה את חושבת?

רשמי תגובה כאן: 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ראיון ברדיו - המשך 4 שתף עם החברים בטוויטר את 'ראיון ברדיו - המשך 4