האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש
מומלצים!

ראיון ברדיו - האקדמיה להורים - המשך 2

רוצה להשתתף באקדמיה להורים?

להשתתפות בהרצאה חינם - מלא את פרטיך כעת,
ולחץ 'אני מעוניין. הזמינו אותי חינם!'

 

לחלקים קודמים: התחלת הראיון , המשך 1

 

דני: לא, זה ממש נכון מה שאת אומרת ובמיוחד בגלל שאמרת שחברים מחנכים אותם. אני חושב שזה משהו שהיה תמיד רק עכשיו אולי אנחנו יותר ערים לזה כי ילד כל פעם בכל שלב בגיל שלו הוא יכול לחפש מודל חיקוי או לנסות להידמות או להעריץ משהו שהוא קצת יותר גדול ממנו. ובשביל זה גם אפשר גם לראות שלפי זה תוכניות הילדים פועלות בהתאם כוכבי הילדים שהילד בן שנתיים שלוש אז הדמויות הם בנות חמש או שמונה הם המודל שלו. וכשהוא בן חמש עד שמונה אז הדמיות הם בנות חמש עשרה וכן הלאה וכן הלאה. גילנו שיש כלי שעובד מאוד טוב. אנחנו עובדים עם חוברת הדרך אל האושר שיש שם עשרים ואחד כללים איך בעצם אפשר להשפיע לטובה על ילד וראינו כמו שאת אמרת שאם מטיפים לילד אם אומרים לו מה לעשות אם כופים עליו הדברים האלה לא עובדים.


זה לא משנה מה אנחנו מנסים לחנך את הילד אם הוא רואה אחרי זה דוגמא לא טובה מאיתנו. זה לא שווה כלום. אני תמיד צוחק שיש הורים שמחזיקים סיגריה ביד  וצועקים על הילד שלהם שהוא לא יעיז אי פעם לעשן. ולכן לא משנה מה הם אומרים המסר זה מה שהילד רואה. הילד לומד על ידי חיקוי. ומה שהוא רואה זה מה שהוא מחקה ולא מה שאומרים לו או מאיימים עליו ומשכנעים אותו.

   
מראיינת: כן, זה נראה לי לפעמים גם. סלח לי על הקיצוניות ההתבטאותית שלי בקטע הזה. אבל זה נראה לי לא אנטיליגנטי להטיף לילד, לחנך אותו, לנסות לגרום לו לא לעשות משהו שאנחנו כל הזמן מהבהבים מולו. זה נראה לי לא הגיוני. מכל הבחינות לא רק מהקטע הזה של עישון גם שקרים שהילד לפעמים נחשף. נכלוליות, חוסר כבוד שאנחנו מפגינים כלפי ההורים שלנו שהילד רואה. זאת אומרת אנחנו צריכים בכל הכיוונים לשמש לו מודל חיובי. מודל כמו שאנחנו רוצים שהוא יהיה.
  
דני: זה מאוד מדוייק. בדיוק תמיד אני אומר באקדמיה להורים שכל הורה יכול להכין לו רשימה של פנטזיות איך הוא היה רוצה שהילד יהיה. מבחינת יחס באמת להורים, לחברים, לסביבה, לרכוש... ופשוט כשגומרים את הרשימה אנחנו עוברים פשוט סעיף סעיף ורואים איך ההורה יכול לשמש דוגמא טובה בעצמו לילד.
  
מראיינת: אבל אתה יודע עם איזה בעיה אני חושבת שהרבה אימאות נתקלות הרבה אבות. כל העיניין הזה. הנושא הכאוב הניקרא סמכות הורית. היום שהילדים שלנו יודעים יותר מאיתנו. מתמצאים יותר מאיתנו בהרבה תחומים. חשופים להרבה תחומים זאת אומרת אין כבר את היכולת לאחז בוו הסמכותי הזה שהיה פעם להורים שלנו. שהיו אלוהים קטנים שלנו. היום אני חושבת שקשה ככה לשכנע אותם להשפיע עליהם שיהיה פה איזה שהוא משחק של סמכות.
 

להמשך הראיון לחץ כאן >>

   

מה את חושבת?

רשמי תגובה כאן: 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ראיון ברדיו - המשך 2 שתף עם החברים בטוויטר את 'ראיון ברדיו - המשך 2