האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש
מומלצים!

ראיון ברדיו - האקדמיה להורים - המשך 1

רוצה להשתתף באקדמיה להורים?

להשתתפות בהרצאה חינם - מלא את פרטיך כעת,
ולחץ 'אני מעוניין. הזמינו אותי חינם!'

 

להתחלת הראיון לחץ כאן

 

דני: אני אשמח. באמת יש ילדים הם בעצם כמו לוח חלק. וכשכותבים עליהם את הדברים הלא נכונים. אנחנו מקבלים את התוצאות הלא נכונות. אבל יש הרבה דברים נכונים שאפשר לעשות. וזה מה שאנחנו עושים בעצם באקדמיה להורים. האקדמיה להורים היא סדרה של חמישים מפגשים שבהם אנחנו נותנים להורים כלים בעצם איך להתמודד יותר נכון ויותר טוב עם הילדים וכשעושים את הדבר הזה אנחנו רואים שיש שינוי. והדבר הבסיסי הוא להבין שילד זה בעצם מבוגר בגוף קטן. זה לא איזה חיה משונה או איזה יצור משונה. זה בן אדם אמיתי לכול דבר ולכל עיניין רק יש לו גוף קטן. ובתור משהו כזה כל החוקים שחלים על מבוגר הם רלוונטים גם כלפי ילד. לפעמים הורים חושבים שבגלל שהוא ילד אז לדוגמא אפשר לדבר מעל הראש שלו או להחליט עבורו דברים או שהוא לא יודע מה שטוב עבורו. ובעצם ילדים הם יודעים מאוד טוב מה טוב עבורם וכשלא נותנים להם לבחור את זה אז הם מתרעמים ומתחילות כל מיני בעיות. ולכן הדבר הראשון שאנחנו רואים באקדמיה להורים כשנותנים לילד יחס כמו של בן אדם מכל דבר וכל פעם שאנחו באים לפעול מולו אם אנחנו לרגע אחד במקום את הגוף הקטן הזה שמים שם מישהו כאילו עם גוף  גדול וחושבים איך היינו מתנהגים שם למשהו עם גוף גדול אנחנו רואים שיש שינוי בהתנהגות שלנו כלפיהם וכתוצאה מזה גם ביחס ובהתנהגות שלהם כלפי ההורים.
 
מראיינת: זאת אומרת אפשר לסכם את המה שכרגע אמרת בכמה משפטים במילה אחת פשוט לכבד את הילד. להתנהג אליו בכבוד.
 
דני: נכון, זה בהחלט ככה.
 
מראיינת: עכשיו איך אנחנו באמת זורעים גרעין בריא בילד שלנו. הרי אתה יודע אנחנו צריכים כנראה לזרוע בנשמתם הרכה של ילדינו את מה שבעתיד יבנה ויצמח ויפרח מתוכם. אבל השאלה היא איך אנחנו מטמיעים את זה כי בסך הכל נורא קשה, נורא קשה היום בעולם הזה. אני לא יודעת אם יש לך ילדים. אבל הא!
 
דני: כן יש לי, תודה.
 
מראיינת: הא! כן אז אתה בטח יודע שאתה יכול עד מחר להטיף להם ובלהכניס הביתה רק דברים מסויימים אבל בחוץ הם ניחשפים והם סופגים והם. בדיוק היום בבוקר דיברו על העיניין הזה. שהיום בעשור האחרון החברים מחנכים את הילדים שלנו לא אנחנו. השאלה מה הטכניקה חוץ מלהתיחס אליהם בצורה מכובדת ולפנות אליהם כמו מבוגר.

    

להמשך הראיון לחץ כאן >>

 

מה את חושבת?

רשמי תגובה כאן: 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ראיון ברדיו - המשך 1 שתף עם החברים בטוויטר את 'ראיון ברדיו - המשך 1