האקדמיה להורים של הדרך אל האושר - העמותה לשגשוג ובטחון במזהת
חפש

אודות הדרך אל האושר

האקדמיה להורים של הדרך אל האושר הינה סדרה בת 50 סדנאות לשיפור החיים במשפחה והקניית כלים לגידולם של ילדים מאושרים. 

  
כל שיעורי האקדמיה להורים מבוססים על תכנים מתוך החוברת 'הדרך אל האושר'. החוברת הינה תקנון (אוסף כללים, חוקים, מנהגים) מוסרי שהינו לא-דתי, הראשון בעולם, המבוסס על היגיון בריא בלבד. התקנון יצא לאור כספר לראשונה בשנת 1981, על-ידי הסופר ל. רון האברד, ומאז הודפסו למעלה מ 100 מיליון עותקים בכל רחבי העולם, בתרגום ל-107 שפות.

  
הדרך אל האושרעבודתו של ל. רון האברד – 'הדרך אל האושר' - ניצבת בעבודה נפרדת בפני עצמה - התקנון המוסרי היחיד שמיועד לחברה בת ימינו, חברה פרגמטית (עניינית), טכנולוגית הנעה קדימה בקצב מטורף.


לאורך שנות ההיסטוריה האנושית תקנוני המוסר היו, רובם ככולם, דתיים. אולם מאחר וזהו התקנון המוסרי הראשון מסוגו המבוסס כולו על השכל הישר, הרי שהוא לא-דתי מטבעו ואינו מהווה חלק משום תורה דתית.

 

משום כך חוברת הדרך אל האושר נמצאת בשימוש הן על ידי אנשים חילונים והן על ידי אנשים דתיים מכל הדתות והאמונות.

 

'הדרך אל האושר' פונה לשכל הישר של הקורא ועוזרת לו למעשה ליישם את האמור בתקנון בחיי היומיום, על הכלים והכללים המפורטים בה.

 

החוברת 'הדרך אל האושר' מאפשרת לכל ילד וילדה מכל גזע, לאום, צבע או דת, לנהוג על פיה ולהיעזר בה על-מנת לשפר את עתידו האישי.


סדנאות האקדמיה להורים, המבוססות על 21 הכללים לחיים אלימים פחות ומאושרים יותר שבחוברת הדרך אל האושר, מסייעות לילדים באמצעות הוריהם, לגדול בצורה בריאה ומאושרת יותר.

 

ההורים שנחשפים בסדנאות לדרכי שימוש ויישום מעשיות של הערכים האנושיים האוניברסאליים (לדוגמא: שאף לחיות על האמת, מלא את התחייבויותיך, הייה ראוי לאמון...) מצליחים בבואם הביתה להדריך ולכוון את החיים בבית בצורה טובה יותר.


החוברת והסדנאות יוצרים השפעה חיובית על הילד, על ההורה ועל הסביבה שלהם. כאשר המשתתפים מיישמים את החומר שמועבר בשיעור – נוצרים שינויים אמיתיים בחיי המשפחה והכיוון הוא תמיד מעלה, מעלה, מעלה.


יחד עם זאת, תמיד חשוב לזכור כי הכוח האמיתי של החוברת בא לידי ביטוי כאשר מפיצים ומעבירים אותה ואת רעיונותיה הלאה, לאדם אחר.


מאחר שהפעולות של הסובבים אותנו (גננות, מורים, הורים אחרים, חברים, ילדים, בני משפחה...) משפיעות על חיינו – ניתן בקלות יחסית לשפר את ההישרדות שלנו כאשר אנו מעניקים עותקים של חוברת 'הדרך אל האושר' לחברים, לעמיתים, לחברים של הילדים שלנו וכדומה.


בדרך זו, אנו עוזרים להם לשרוד טוב יותר ולחיות חיים מאושרים יותר. והם, בתורם, מעבירים עותקים של החוברת לאלה שמשפיעים על חייהם, ומעודדים אחרים להתנהג אל חבריהם באדיבות, בחמלה ובכבוד.


באופן זה החוברת 'הדרך אל האושר' עוברת מיד ליד, ועוזרת לכולנו לחיות חיים טובים יותר.
 

רוצה להשתתף באקדמיה להורים?

להשתתפות בהרצאה חינם - מלא את פרטיך כעת, ולחץ 'אני מעוניין. הזמינו אותי חינם!'

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'הדרך אל האושר שתף עם החברים בטוויטר את 'הדרך אל האושר